Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów imageshALLO oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

AMBULATORIUM KULTURY

Zalecamy aby Pacjenci cierpiący na zaniki kreatywności, znieczulicę kulturalną, paraliż sztuki, czy niemoc twórczą, zgłosili się do AMBULATORIUM KULTURY. Gwarantujemy zdecydowane działania, które spowodują odrodzenie sztuki i kultury w ich życiu.

Aby wziąć udział w naszym projekcie wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 566832408 i umówić się na wizytę. Przyjmujemy w piątek (21.08) i poniedziałek (24.08) w godzinach: 11:00, 12:00, 13:00. Ze względów bezpieczeństwa w naszych gabinetach jednorazowo mogą przebywać 4 osoby. UWAGA!!! Pacjenci bez wcześniejszej rejestracji lub ważnego skierowania nie zostaną przyjęci.

Terapia kierowana jest do dzieci od 7 lat, młodzieży oraz dorosłych. W czasie wizyty w AMBULATORIUM Pacjenci przechodzą przez 6 gabinetów(Pracownię Rentgenowską, Kardiologię,Chromoterapię, Audiometrię, Sanatorium Światła, Punkt Szczepień) i poddają się terapii kulturą. Każdy gabinet to inne zadania i zabawy służące niwelowaniu schorzeń.
ZAPRASZAMY!

 

 

AMERICAN DREAM- HAPPENING NA ULICACH MIASTA

Młodzi aktorzy z grupy teatralnej Domu Kultury wyszli na ulicę, aby zaprosić mieszkańców Golubia-Dobrzynia na wrześniowy spektakl "Madame". Na Placu Tysiąclecia zaprezentowali jedną z kolorowych choreografii do utworu "American Dream". Kolejne takie spotkanie z mieszkańcami planowane jest tuż po wakacjach. Dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia, za każdy uśmiech i zewsząd płynące gesty życzliwości. Do zobaczenia!

PROJEKT TEATR#7

  1. Teatr, który ignoruje widza, nie ma prawa bytu. Publiczność jest integralną częścią tego, co dzieje się na scenie, dopełnieniem. Zapraszamy do wspólnego odkrywania teatralnej rzeczywistości #dobrzezejestes

OBCHODY 76.ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

   We wtorek, 1 sierpnia 1944 roku, o godz. 17.00 wybuchło Powstanie Warszawskie. Było to jedno z najważniejszych, a zarazem najbardziej dramatycznych wydarzeń zapisanych na kartach historii miasta. Planowane na kilka dni, trwało ponad 2 miesiące. Oddziały powstańcze, chociaż liczne, ale bez odpowiedniego uzbrojenia stanęły do walki z regularną, w pełni zmilitaryzowaną armią niemiecką. Powstanie upadło, jednak pamięć o ludziach, często bardzo młodych, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny, pozostaje ciągle żywa.

   Jak co roku w Golubiu-Dobrzyniu, przy Murach Miejskich, oddaliśmy hołd Powstańcom. Spektakl "Raport z oblężonego miasta- 63 dni chwały" przybliżył życie walczącej Warszawy, pokazał determinację Powstańców, oddanie sprawie narodowej oraz wielkie pragnienie wolności.
Przez dwa tygodnie Młodzież z grupy teatralnej działającej w Domu Kultury przygotowywała się do obchodów 1 sierpnia. Dojrzałość, piękno, wrażliwość- tak dziś możemy opisach to, co ci młodzi ludzie zaprezentowali podczas występu. Jesteśmy dumni z ich pracy:)
Dziękujemy:
Ewelinie Buler, Bartoszowi Goryńskiemu, Aleksandrze Mazurowskiej, Michalinie Sobkiewicz, Sandrze Tułodzieckiej, Oliwierowi Okrucińskiemu, Natanowi Malinowskiemu, Zofii Pieczce, Sandrze Panek, Alicji Foksińskiej, Nataszy Piotrkowskiej, Oliwii Błędowskiej, Oliwii Zygmunt, Marcie Lewandowskiej, Laurze Zakrzewskiej, Karinie Kuczkowskiej,Julii Pawlickiej, Zofii Niklewicz, Julii Rutkowskiej, Natalii Pokorowskiej, Mateuszowi Siemienikowi, Darii Kucińskiej.

 

ZAPRASZAMY

AMBULATORIUM KULTURY

Już niedługo ruszamy z nowym projektem w Domu Kultury. Wyczekujcie i obserwujcie! Niebawem więcej informacji.

ŚWIAT KOALI MĄDRALI-odcinek 5

Zapraszamy do ŚWIATA KOALI MĄDRALI! W dzisiejszym odcinku przypomnimy zwyczaje związane z Nocą Świętojańską, wysłuchamy bajki o kwiecie paproci oraz nauczymy się pleść wianek. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Dziękujemy za pomoc w tworzeniu tego odcinka: Łukaszowi Gabryszewskiemu, Aleksandrze Mazurowskiej, Natalii Pokorowskiej, Sandrze Panek, Agacie Trawińskiej, Darii Kucińskiej, Karinie Kuczkowskiej, Julii Kuczkowskiej, Julii Rutkowskiej, Oliwii Zygmunt, Oliwii Błędowskiej, Nikoli Górecznej, Karolinie Rutkowskiej.

 

PROJEKT TEATR #1

Teatr tętni życiem. Dla każdego z nas jest czymś innym. Teatr to miejsce, gdzie tworzy się sztukę, a sztuka zawsze powstaje w magicznej aurze. Poznajcie bliżej naszych aktorów, spróbujcie zrozumieć naszą pasję. 3.06.2020-Karol i Natalia.

100. ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II

W poniedziałek 18 maja obchodzić będziemy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły –papieża Jana Pawła II. Z tej okazji już dziś zapraszamy do wysłuchania wspomnień związanych z pontyfikatem Ojca Świętego.
Kolejność wspomnień:
1. Wybór Papieża
2. Wadowice
3. Maryja
4. Ojczyzna
5. Pielgrzymowanie
6. Młodzież
7. Barka

W filmie wystąpili: Oliwia Błędowska, Agata Trawińska, Natalia Pokorowska, Karol Luks. Śpiew: Agata Jagielska.

MUZYCZNA NIESPODZIANKA NA DWA GŁOSY#2

Mini recital „Muzyczna niespodzianka na dwa głosy” to nasza propozycja na mile spędzony wieczór przy dźwiękach dobrze znanych i lubianych utworów. Zapraszamy do oglądania, słuchania i... śpiewania? Występują: Natalia Majewska, Michalina Sobkiewicz. Zgadnijcie kto się pojawi jutro;)

MUZYCZNA NIESPODZIANKA NA DWA GŁOSY

Mini recital „Muzyczna niespodzianka na dwa głosy” to nasza propozycja na mile spędzony wieczór przy dźwiękach dobrze znanych i lubianych utworów. Zapraszamy do oglądania, słuchania i... śpiewania? Występują: Bartek Goryński i Ewelina Buler. Zgadnijcie kto się pojawi jutro;)

ŚWIAT KOALI MĄDRALI-odcinek 3

ZAPRASZAMY DO ŚWIATA KOALI MĄDRALI!

Tym razem nauczymy się piosenki pt. "Jadą, jadą misie", zbudujemy tor przeszkód, poćwiczymy zapamiętywanie oraz poznamy nowego przyjaciela- kotka Franka. Życzymy Wam udanej zabawy i czekamy na Wasze relacje. Czy jest tu ktoś kto lubi Koalę Madralę? :)
Jak się przygotować do zabawy?
- zaproś do zabawy rodziców oraz swojego ulubionego misia,
-przygotuj dowolne butelki i książkę- będziemy robić tor przeszkód,
-pamiętaj o dobrym humorze,
-polecamy oglądać w trybie pełnoekranowym

ZA CZYM KOLEJKA TA STOI

Spektakl "Za czym kolejka ta stoi" został przygotowany z okazji 1 maja. Dwa lata temu Dom Kultury przeniósł się w czasie i zaprosił Widzów do Polski Ludowej. Wejście na spektakl było możliwe tylko za okazaniem kartki. Hole wystawowe zapełniły się przedmiotami z lat 50, 60,70, 80. Na stołach królowały: legendarny zestaw "MEDUZA I LORNETA" oraz przepyszna WUZETKA zapijana DOLEWKĄ. Na scenie wybrzmiały popularne przeboje z tamtych lat "Małgośka", "Chłopcy radarowcy", "Przeżyj to sam", "Za czym kolejka ta stoi" czy "Samba przed rozstaniem". Zwieńczeniem majowego popołudnia była projekcja kultowego filmu Stanisława Barei, pt. "Miś".

Szanowni Państwo, spektakl który być może za chwilę obejrzycie, nie został profesjonalnie zarejestrowany. To, co udało nam się zebrać, to nagranie amatorskie, udostępnione dzięki uprzejmości p. Marty Siemienik. Zdajemy sobie sprawę, że jakość dźwięku i obrazu pozosta wiele do życzenia, jednak to dla całej grupy teatralnej cenna pamiątka, a dla Państwa możliwość obejrzenia fragmentów spektaklu, który dotąd nie był nigdzie emitowany. Gdyby nie wiadoma,szczególna sytuacja i akcja #zdalniekulturalnie, pewnie byśmy nigdy tych materiałów nie opublikowali.

ZDJĘCIE RODEM Z PRLu

Prezentujemy nadesłane zdjęcia w konkursie "Zdjęcie rodem z PRLu". Zasada jest podobna, lajkujemy i komentujemy na Facebooku Domu Kultury. Autor zdjęcia z największą liczbą polubień wygrywa koszulkę. Zapraszamy do uzupełniania naszej galerii, już poza konkursem. Czekamy na Wasze fotografie!

GALERIA PROPAGANDY

Zapraszamy do oglądania zdjęć nawiązujących do plakatów z czasów PRL-u. Plakaty pełniły funkcje propagandową - były jednym z instrumentów przekazu o pokój i lepsze jutro socjalizmu, miały kształtować postawy jednostek i społeczeństwa, propagować kult wodza, wychowywać w uwielbieniu dla władzy, a przy tym podkreślać przyjaźń polsko-radziecką. Plakat obok piosenki czy filmu, był w tamtym okresie jednym z najbardziej znaczących nośników propagandy PRL-u. I choć dziś wywołują przede wszystkim uśmiech na twarzy, są jednym ze źródeł informacji na temat Polski Ludowej.
Poniżej współczesna interpretacja tych reliktów przeszłości.

Po obejrzeniu galerii zachęcamy także do zabawy- autor/autorka zdjęcia, które otrzyma najwięcej polubień, wygra nagrodę-niespodziankę. Głosować można na naszym Facebooku. Jeżeli nie możecie się zdecydować- polubcie cały album. Dla nas wszystkie są wyjątkowe, a jakie jest Wasze zdanie?