Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów imageshALLO oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

POETYCKI WIECZÓR ZADUSZKOWY

Już po raz drugi Uczestnicy Koła Teatralnego Domu Kultury przygotowali Poetycki Wieczór Zaduszkowy. Wydarzenie to odbyło się 8 listopada 2019 roku.

 Był to doskonały moment, by w oktawie Wszystkich Świętych otulić myślami tych, co odeszli. W czasie wieczorku poetyckiego, zarówno Uczestnicy jak i Słuchacze, mieli okazję do zadumy i refleksji nad światem, nad samym sobą, nad sensem istnienia, nad przemijaniem. Spotkanie zaduszkowe to także sposobność, aby w pośpiechu codzienności, zatrzymać się choć na chwilę nad istotą życia i śmierci.

W przygotowanym montażu słowno-muzycznym wzięli udział:
Oliwia Błędowska, Michalina Sobkiewicz, Agata Jagielska, Natalia Majewska, Mateusz Siemienik, Nela Fabiszak, Nikodem Fabiszak, Zosia Pieczka, Zosia Niklewicz, Karina Kuczkowska, Alicja Foksińska, Julka Kuczkowska, Ania Procka.

STRASZNA PRÓBA W DOMU KULTURY

Przygotowania do musicalu "Madame" ruszyły pełną parą. W sobotę, 26 października, odbyła się nietypowa próba do tego wydarzenia. Robiąc przedbiegi do Halloween, Młodzież z koła teatralnego, zamieniła się w postaci rodem z horrorów i koszmarów sennych. Jak zwykle jesteśmy pełni podziwu dla kreatywnych pomysłów naszych Podopiecznych. 

STRASZNA PRÓBA W DOMU KULTURY

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów imageshALLO oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery}imageshALLO{/gallery}

Przygotowania do musicalu "Madame" ruszyły pełną parą. W sobotę, 26 października, odbyła się nietypowa próba do tego wydarzenia. Robiąc przedbiegi do Halloween, Młodzież z koła teatralnego, zamieniła się w postaci rodem z horrorów i koszmarów sennych. Jak zwykle jesteśmy pełni podziwu dla kreatywnych pomysłów naszych Podopiecznych. 

ZAPRASZAMY

ZAKOŃCZENIE SEZONU W KLIMACIE BOLLYWOOD

Zakończył się kolejny sezon działalności grupy teatralnej, działającej w golubsko-dobrzyńskim Domu Kultury. Za nami pracowite wakacje, podczas których wystawiono aż trzy różne spektakle plenerowe. Były to: Wieczór Poezji Śpiewanej- "Disco Polo", "A to wszystko miało trwać..."- 75. rocznica Powstania Warszawskiego oraz "Apetyt na szczęście" na motywach twórczości Agnieszki Osieckiej. Każde z tych wydarzeń zgromadziło liczną publiczność, która gromkimi brawami nagradzała Artystów oraz wchodziła z nimi w interakcję - śpiewała i tańczyła. Młodzi aktorzy odnaleźli się doskonale w każdej z ról, za każdym razem pokazując się z innej strony. Zwieńczeniem wakacji była potańcówka w klimacie Bollywood. Jak zwykle jesteśmy zachwyceni kreatywnością, energią i popisami tanecznymi naszych wyjątkowych Podopiecznych. 

Przygotowania do kolejnego spektaklu "Madame" na motywach opery "Madame Butterfly" oraz musicalu "Miss Saigon" ruszają w październiku. 

WIECZÓR Z OSIECKĄ

Sobotni spektakl na Muszli Koncertowej zakończył plenerowe spotkania z muzyką i poezją. Na scenie zabrzmiały utwory Agnieszki Osieckiej - pisarki, dziennikarki, reżysera filmowego, dramaturga, ale przede wszystkim autorki tekstów ponad 2 tys. piosenek. Wiele z nich, jak „Okularnicy” czy „Małgośka”, przeszło do klasyki polskiej piosenki. W spektaklu udział wzięli najmłodsi uczestnicy grupy teatralnej oraz ich starsi koledzy: Oliwia Wąsewicz,Maja Jagielska, Agata Trawińska, Julia Rutkowska, Zosia Niklewicz, Zosia Pieczka, Antosia Trawińska, Paweł Nowacki, Mateusz Siemienik, Agata Jagielska, Ania Procka, Karolina Sochacka, Małgosia, Szefler, Ewelina Buler, Karolina Bednarska, Zosia Wałaszewska, Alicja Foksińska, Oliwier Okruciński, Marta Nowacka, Kinga Krzyżanowska, Sandra Tułodziecka.

ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY na nastrojowy spektakl na motywach twórczości Agnieszki Osieckiej, który kończy wakacyjne, plenerowe spotkania z poezją. Tym razem przenosimy się na stację kolejową w Koluszkach, na której spotkają się przypadkowi pasażerowie, z własnymi historiami, dramatami i radościami. Na scenie najmłodsi adepci sztuki teatralnej z towarzyszeniem starszych kolegów i koleżanek. 
Marta Nowacka,Paweł Nowacki,Małgosia Szefler, Karolina Sochacka, Oliwia Wąsewicz, Tosia Trawińska,Zosia Pieczka, Karolina Bednarska, Maja Jagielska, Ania Procka, Oliwier Okruciński, Zosia Wałaszewska, Kinga Krzyżanowska, Sandra Tułodziecka, Zosia Niklewicz, Alicja Foksińska, Mateusz Siemienik, Julka Rutkowska, Ewelina Buler, Agata Jagielska.

75 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Powstanie Warszawskie to największy zryw militarny w okupowanej przez Niemców Europie. Nierówna walka trwała 63 dni. 1 sierpnia 1944 r. - po latach okupacji niemieckiej, warszawiacy chwycili za broń. Bitwa o Warszawę przyniosła zagładę miasta, śmierć około 150 tys. osób i wypędzenie reszty mieszkańców stolicy. 
W Golubiu-Dobrzyniu, już po raz czwarty, upamiętniliśmy tę wyjątkową rocznicę. Spektakl słowno-muzyczny oparty na utworach K.K.Baczyńskiego, T.Gajcego, Z. Herberta, I.Krasickiego, M.Białoszewskiego oraz fragmentach wypowiedzi świadków historii oraz uczestników Powstania Warszawskiego, jest hołdem złożonym bohaterom w 75 rocznicę tamtych wydarzeń. 
Na scenie zaprezentowała się Młodzież z koła teatralnego Domu Kultury. To już kolejne, wakacyjne spotkanie, kiedy można podziwiać tych pasjonatów teatru. Dziękujemy serdecznie
Agacie Jagielskiej, Ewelinie Buler, Sandrze Tułodzieckiej, Michalinie Sobkiewicz, Zosi Pieczce, Oliwierowi Okrucińskiemu, Mateuszowi Siemienikowi, Jakubowi Dombrowskiemu, Sandrze Panek, Alicji Foksińskiej, Oliwii Zygmunt, Oliwii Błędowskiej, Darii Kucińskiej, Julce Kuczkowskiej, Karinie Kuczkowskiej, Natalii Pokorowskiej, Julce Rutkowskiej, Zosi Niklewicz, Ani Prockiej, Julce Pawlickiej, Agacie Trawińskiej.

ZAPRASZAMY

1 SIERPNIA – GOLUB-DOBRZYŃ PAMIĘTA!!!

1 sierpnia 1944 jest bez wątpienia jedną z najtragiczniejszych dat w historii naszego kraju.

W tym roku obchodzimy 75 rocznicę Powstania Warszawskiego.

Uczcijmy Wspólnie to Wydarzenie – pokażmy, że Miasto Golub-Dobrzyń Pamięta!

Już o godz. 9:00 złożone zostaną wiązanki kwiatów Wszystkim Bohaterom tamtych wydarzeń pod Pomnikami Pamięci Narodowej na Placu Tysiąclecia.

O godzinie 17:00 rozlegną się dzwony i syreny alarmowe na terenie miasta obwieszczające rozpoczęcie Powstania Warszawskiego.

O godzinie 21:30 przy Murach Miejskich (okolice przestani kajakowej Zacisze – ul. Zamurna) podobnie jak w latach poprzednich, młodzież z koła teatralnego Domu Kultury zaprezentuje okolicznościowy program artystyczny. Nie zabraknie znanych pieśni z okresu powstania. Każdy uczestnik otrzyma na miejscu śpiewnik i będzie mógł włączyć się do aktywnego uczestnictwa w tym Wydarzeniu.

Pokażmy, że pamiętamy i doceniamy trud i przelaną krew za naszą wolność.

Serdecznie zapraszamy!

 

WIECZÓR POEZJI ŚPIEWANEJ-DISCO POLO

Z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem spotkał się sobotni spektakl grupy teatralnej działającej w Domu Kultury. Tym razem na warsztat wzięto popularną muzykę 'disco polo', która po rozkwicie w latach 90-tych, przeżywa kolejne odrodzenie.Spektakl to zabawa tekstem i wyobraźnią. Zmiana sensów, zabawa skojarzeniami, wywracanie wszystkiego do góry nogami. 

Czytaj więcej: WIECZÓR POEZJI ŚPIEWANEJ-DISCO POLO

ZAPRASZAMY

Spektakl teatralny jest próbą zrozumienia fenomenu tego gatunku. Tym razem młodzi artyści wzięli na warsztat kilkanaście piosenek (głównie z pierwszej fali disco polo, czyli lat 90-tych), które były dla nich pretekstem i inspiracją do stworzenia prostych, zabawnych sytuacji międzyludzkich.

ZAPRASZAMY

FOTORELACJA Z MUSICALU "BRYLANTYNA"

W majowy weekend odbyła się premiera musicalu "Brylantyna", opartego na kultowym filmie "Grease". Wydarzenie to skupiło prawie pół tysiąca osób. Na scenie zaprezentowała się Młodzież z Koła Teatralnego działającego przy Domu Kultury. Ogromne brawa dla młodych Aktorów, którzy z wielkim zaangażowaniem i sercem przez wiele miesięcy pracowali nad tym przedsięwzięciem. Jesteśmy przekonani, że to, co udało się stworzyć na przestrzeni lat, jest powodem do dumy. Dziękujemy wszystkim Osobom, które nieustannie okazują nam wsparcie, kibicują naszym dokonaniom i rozumieją ile pracy wymaga stworzenie spektaklu, przy którym pracują wspaniali, ale nadal "wyłącznie i aż" - Amatorzy i Pasjonaci.

Czytaj więcej: FOTORELACJA Z MUSICALU "BRYLANTYNA"

OBEJRZYJ FOTORELACJĘ ZE SPEKTAKLU "POCZĄTEK"

W święto Trzech Króli odbyły się w Domu Kultury wyjątkowe JASEŁKA. Na scenie zaprezentowały się Dzieci i Młodzież z Koła Teatralnego i Wokalnego działających przy Domu Kultury. Młodzi aktorzy przedstawili historię narodzin Chrystusa z perspektywy Maryi i człowieka, którego od wieków nurtują pytania dotyczące Boga. Występ zakończył się owacjami na stojąco wypełnionej po brzegi sali widowiskowo-kinowej. Ogromne gratulacje dla debiutujących Dzieci, które wspaniale poradziły sobie na scenie. Dziękujemy też niezawodnej Młodzieży, która godnie towarzyszyła swoim młodszym kolegom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne występy naszych artystów.

Zdjęcia: pan Dawid Brożek

DEBIUT SCENICZNY NAJMŁODSZYCH!

Już 6 stycznia 2019r. o godzinie 17:00 zapraszamy do Domu Kultury na spektakl pt. "POCZĄTEK". Jest to historia narodzin Chrystusa, którym towarzyszy samotność, niepewność, ale przede wszystkim miłość.
Występują:
Oliwier Okruciński, Antonina Trawińska, Paweł Nowacki,Marta Nowacka, Oliwia Wąsewicz, Karolina Bednarska, Karolina Sochacka, Małgosia Szefler, Laura Peplińska, Lena Dombrowska, Zosia Pieczka, Zoja Blumkowska, Zosia Wałaszewska, Ania Procka, Wiktoria Rutkowska, Sandra Tułodziecka, Julia Bilicka, Aleksandra Mazurowska, Agata Dąbrowska, Julia Marsa, Karolina Bednarska, Nikodem Fabiszak, Karolina Rudkowska, Marta Witkowska oraz Natalia Pokorowska, Mateusz Siemienik, Zosia Niklewicz, Agata Trawińska, Julia Rutkowska, Oliwia Zygmunt, Oliwia Błędowska.