ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA

Zajęcia są dedykowane dla dzieci szkół podstawowych, w sposób przystępny – poprzez zabawę uczą prawidłowego mówienia, interpretacji tekstu oraz szybkiej nauki na pamięć.

JASIO JEŻYK. NIEBAJKA

2 października 2018r. uczniowie klas IV, a 3 dni później mieszkańcy miasta, obejrzeli spektakl profilaktyczny przygotowany z okazji ŚWIATOWEGO DNIA BEZ PRZEMOCY pt. "Jasio Jeżyk. Niebajka".

Czytaj więcej: JASIO JEŻYK. NIEBAJKA

GRAMY DLA SZKÓŁ- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL

"Jasio Jeżyk" to opowieść o chłopcu, który urodził się jeżem. Ze względu na swoje wyjątkowe cechy, budził w rówieśnikach ciekawość i lęk. Życie Jasia nie było proste, a innym ludziom ciężko było  zrozumieć i zaakceptować chłopca. Jasio rósł, a wraz z nim jego problemy, a zwłaszcza najważniejszy-brak samoakceptacji.

Spektakl to opowieść o trudnych relacjach międy rodzicami, a dziećmi, o przyjaźni, opowieść o tym, jak łatwo można zranić drugiego człowieka, jak szybko ludzie oceniają innych, jak słowa czasami ranią bardziej niż czyny i wreszcie to historia długiej drogi PRZEBACZANIA.

Czytaj więcej: ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL

"BÓG SIĘ RODZI W CZŁOWIEKU"-ETIUDA BOŻONARODZENIOWA

22 grudnia 2017 roku w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Golubiu została wystawiona etiuda bożonarodzeniowa pt. "Bóg się rodzi w człowieku". W natłoku obowiązków oraz wszechobecnej komercji był to czas przemyśleń, wytchnienia i próby odpowiedzenia sobie na pytanie: co podczas świąt Bożego Narodzenia jest najważniejsze. Wystąpiła, jak zwykle cudowna, nasza Młodzież:

Lena Dombrowska, Laura Peplńska, Mateusz Siemienik, Agata Jagielska, Julia Rutkowska, Oliwia Błędowska, Oliwia Zygmunt, Daria Kucińska, Natalia Pokorowska, Julia Chlebowska, Julia Pawlicka, Michał Sadowski,Kuba Dombrowski, Zosia Niklewicz, Karol Luks, Szymon Langowski, Michalina Sobkiewicz.

OBEJRZYJ FOTORELACJĘ ZE SPEKTAKLU "GUSŁA"

Jesteśmy już po spektaklu "Gusła" opartym na "Dziadach cz.2" Adama Mickiewicza. Trzy odsłony spektaklu obejrzało ponad pół tysiąca widzów - w tym Goście z całej Polski.

Czytaj więcej: OBEJRZYJ FOTORELACJĘ ZE SPEKTAKLU "GUSŁA"

FOTOREPORTAŻ Z PRAPREMIERY SPEKTAKLU "TA ALICJA"

W spektaklu udział wzięli:
Alicja - Julia Rutkowska;
Kapelusznik - Karol Luks;
Prawiemotyl - Łukasz Gabryszewski;
Czerwona Królowa - Weronika Grześlak, Sandra Panek;
Królik - Zosia Niklewicz;
Biała Królowa - Natalia Pokorowska, Nikola Góreczna;
Biały Rycerz - Dawid Kalinowski;
Kot (El Gato) - Mateusz Siemienik;
Król Kier (dla przyjaciół Tadzio) - Olek Świderski;
Nadworna wizażystka Czerwonej Królowej, Wolumina - Julka Chlebowska;
Alfa i Omega - Jakub Dombrowski, Michał Sadowski;
Dziewczynka z wiadrem na głowie - Daria Kucińska;
Suseł - Michalina Sobkiewicz;
Zając Marcowy - Nikola Kordas;
Kocice- Oliwia Błędowska, Nikola Kordas, Lena Dombrowska;
Mysz - Nikola Zaborna,
Pasiaki - Klaudia, Karolina Sochacka, Nikola Zaborna, Lena Dombrowska, Natalia Regulska, Oliwia Malinowska.
Wokal: Michalina Sobkiewicz, Agata Jagielska, Szymon Klonowski.
Ze względów losowych na scenie nie pojawiła się Oliwia Zygmunt, ale już wiemy, że dołączy do nas na premierze.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze przedsięwzięcie, a w szczególności pani Joannie Błędowskiej i Marii Napolskiej,panom Mirkowi Włodarczykowi, Jackowi Mickiewiczowi, którzy udzielili swoich głosów w pierwszej scenie. Piękne zdjęcia wykonał, jak zwykle niezawodny, Dawid Brożek. Rysunek w tle namalowały:Natalia Pokorowska, Julka Rutkowska i Oliwia Zygmunt. Autorem polskich tekstów piosenek jest pan Tomek Szylko.

WSZYSTKIE WEJŚCIÓWKI ROZDANE!

UWAGA! INFORMUJEMY, ŻE NIE MAMY JUŻ WOLNYCH WEJŚCIÓWEK NA SPEKTAKL "GUSŁA" W DNIU 17.11.2017 ORAZ 20.11.2017R.

BeeLLa

ZAKOŃCZYLIŚMY ZBIÓRKĘ PUBLICZNĄ DEDYKOWANĄ MONICE

 Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wyniku końcowego. Zebraliśmy łącznie 8,071,19 zł. Informacje dotyczące zbiórki dostępne są także na stronie http://zbiorki.gov.pl/zbiorki/zbiorki/wykaz-zbiorek.xhtml

OBEJRZYJ REPORTAŻ Z NASZEGO SPEKTAKLU "TA ALICJA"

https://www.youtube.com/watch?v=3EexKO5WZPM&feature=youtu.be

ZAPROSZENIA NA SPEKTAKL DO ODBIORU

WYSTĘPUJĄ:

Mateusz Siemienik, Karol Luks, Szczepan Iwański, Julia Chlebowska, Julia Rutkowska, Szymon Langowski, Zofia Niklewicz, Kuba Dombrowski, Natalia Pokorowska, Daria Kucińska, Oliwia Błędowska, Oliwia Zygmunt, Julia Kuczkowska, Michalina Sobkiewicz, Michał Sadowski.

74.ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

"Tyle nadziei, tyle młodości" to tytuł spektaklu przygotowanego specjalnie na 74. rocznicę Powstania Warszawskiego. Już trzeci rok z rzędu mury przy przystani "Zacisze" stanowią malowniczą scenerię dla występów Młodzieży, która z wielkim zaangażowaniem opowiada o wydarzeniach z sierpnia 1944 roku. Warto podkreslić, że 1 sierpnia  grupa teatralna DK  wystąpiła przy murach, kilka dni wcześniej młodzi aktorzy pojawili się podczas koncertu z utworami z  "Cieni", a pod koniec czerwca trzykrotnie wystawiali owy musical w Domu Kultury". Dziękujemy wszystkim zaangażowanym: Agacie Jagielskiej, Agnieszce Skoniecznej, Julce, Karinie Kuczkowskim, Zosi Niklewicz, Agacie Trawińskiej, Julce Pawlickiej, Natalii Pokorowskiej, Michalinie Sobkiewicz, Oliwii Błędowskiej, Oliwii Zygmunt, Darii Kucińskiej, Alicji Foksińskiej, Mateuszowi Siemienikowi, Jakubowi Dombrowskiemu. Ogromne brawa dla najmłodszych uczestników sierpniowego przedstawienia - Oliwiera Okrucińskiego i debiutującej Antoniny Trawińskiej.

Dziękujemy za zdjęcia Michalinie Sobkiewicz oraz p. Krzysztofowi Skrzynieckiemu

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE DLA DZIECI

"ZA CZYM KOLEJKA TA STOI"- DZIEŃ W PRLu

Za nami spektakl słowno-muzyczny pt. "Za czym kolejka ta stoi". Na scenie jak zwykle NIEZASTĄPIONA, WYJĄTKOWA MŁODZIEŻ, która odnajduje się świetnie w każdej roli. Rozmowy w kolejce przeplatane obrazami z KRONIK FILMOWYCH i utworami muzycznymi przeniosły Widzów do czasów PRLu.

Czytaj więcej: "ZA CZYM KOLEJKA TA STOI"- DZIEŃ W PRLu