Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów imageshALLO oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

100. ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II

W poniedziałek 18 maja obchodzić będziemy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły –papieża Jana Pawła II. Z tej okazji już dziś zapraszamy do wysłuchania wspomnień związanych z pontyfikatem Ojca Świętego.
Kolejność wspomnień:
1. Wybór Papieża
2. Wadowice
3. Maryja
4. Ojczyzna
5. Pielgrzymowanie
6. Młodzież
7. Barka

W filmie wystąpili: Oliwia Błędowska, Agata Trawińska, Natalia Pokorowska, Karol Luks. Śpiew: Agata Jagielska.

MUZYCZNA NIESPODZIANKA NA DWA GŁOSY#2

Mini recital „Muzyczna niespodzianka na dwa głosy” to nasza propozycja na mile spędzony wieczór przy dźwiękach dobrze znanych i lubianych utworów. Zapraszamy do oglądania, słuchania i... śpiewania? Występują: Natalia Majewska, Michalina Sobkiewicz. Zgadnijcie kto się pojawi jutro;)

MUZYCZNA NIESPODZIANKA NA DWA GŁOSY

Mini recital „Muzyczna niespodzianka na dwa głosy” to nasza propozycja na mile spędzony wieczór przy dźwiękach dobrze znanych i lubianych utworów. Zapraszamy do oglądania, słuchania i... śpiewania? Występują: Bartek Goryński i Ewelina Buler. Zgadnijcie kto się pojawi jutro;)

ŚWIAT KOALI MĄDRALI-odcinek 3

ZAPRASZAMY DO ŚWIATA KOALI MĄDRALI!

Tym razem nauczymy się piosenki pt. "Jadą, jadą misie", zbudujemy tor przeszkód, poćwiczymy zapamiętywanie oraz poznamy nowego przyjaciela- kotka Franka. Życzymy Wam udanej zabawy i czekamy na Wasze relacje. Czy jest tu ktoś kto lubi Koalę Madralę? :)
Jak się przygotować do zabawy?
- zaproś do zabawy rodziców oraz swojego ulubionego misia,
-przygotuj dowolne butelki i książkę- będziemy robić tor przeszkód,
-pamiętaj o dobrym humorze,
-polecamy oglądać w trybie pełnoekranowym

ZA CZYM KOLEJKA TA STOI

Spektakl "Za czym kolejka ta stoi" został przygotowany z okazji 1 maja. Dwa lata temu Dom Kultury przeniósł się w czasie i zaprosił Widzów do Polski Ludowej. Wejście na spektakl było możliwe tylko za okazaniem kartki. Hole wystawowe zapełniły się przedmiotami z lat 50, 60,70, 80. Na stołach królowały: legendarny zestaw "MEDUZA I LORNETA" oraz przepyszna WUZETKA zapijana DOLEWKĄ. Na scenie wybrzmiały popularne przeboje z tamtych lat "Małgośka", "Chłopcy radarowcy", "Przeżyj to sam", "Za czym kolejka ta stoi" czy "Samba przed rozstaniem". Zwieńczeniem majowego popołudnia była projekcja kultowego filmu Stanisława Barei, pt. "Miś".

Szanowni Państwo, spektakl który być może za chwilę obejrzycie, nie został profesjonalnie zarejestrowany. To, co udało nam się zebrać, to nagranie amatorskie, udostępnione dzięki uprzejmości p. Marty Siemienik. Zdajemy sobie sprawę, że jakość dźwięku i obrazu pozosta wiele do życzenia, jednak to dla całej grupy teatralnej cenna pamiątka, a dla Państwa możliwość obejrzenia fragmentów spektaklu, który dotąd nie był nigdzie emitowany. Gdyby nie wiadoma,szczególna sytuacja i akcja #zdalniekulturalnie, pewnie byśmy nigdy tych materiałów nie opublikowali.

ZDJĘCIE RODEM Z PRLu

Prezentujemy nadesłane zdjęcia w konkursie "Zdjęcie rodem z PRLu". Zasada jest podobna, lajkujemy i komentujemy na Facebooku Domu Kultury. Autor zdjęcia z największą liczbą polubień wygrywa koszulkę. Zapraszamy do uzupełniania naszej galerii, już poza konkursem. Czekamy na Wasze fotografie!

GALERIA PROPAGANDY

Zapraszamy do oglądania zdjęć nawiązujących do plakatów z czasów PRL-u. Plakaty pełniły funkcje propagandową - były jednym z instrumentów przekazu o pokój i lepsze jutro socjalizmu, miały kształtować postawy jednostek i społeczeństwa, propagować kult wodza, wychowywać w uwielbieniu dla władzy, a przy tym podkreślać przyjaźń polsko-radziecką. Plakat obok piosenki czy filmu, był w tamtym okresie jednym z najbardziej znaczących nośników propagandy PRL-u. I choć dziś wywołują przede wszystkim uśmiech na twarzy, są jednym ze źródeł informacji na temat Polski Ludowej.
Poniżej współczesna interpretacja tych reliktów przeszłości.

Po obejrzeniu galerii zachęcamy także do zabawy- autor/autorka zdjęcia, które otrzyma najwięcej polubień, wygra nagrodę-niespodziankę. Głosować można na naszym Facebooku. Jeżeli nie możecie się zdecydować- polubcie cały album. Dla nas wszystkie są wyjątkowe, a jakie jest Wasze zdanie?

WIECZOREK POETYCKI

Zapraszamy do naszego magicznego świata. Grupa teatralna działająca w Domu Kultury ma na swoim koncie wiele występów, jednak nie wszystkie są dostępne dla szerszego grona odbiorców. Dziś zapraszamy na niepublikowany dotąd materiał z wieczoru poetyckiego. Choć występ ten miał miejsce półtora roku temu i miał skłaniać do listopadowej zadumy, to jego tematyka pozostaje nadal aktualna. Doceniajmy każdą chwilę, cieszmy się z małych rzeczy i bądźmy dla siebie dobrzy. Życie jest piękne, w każdych warunkach:)
Na scenie:
Michalina Sobkiewicz, Agata Jagielska, Bartosz Goryński, Zosia Niklewicz, Ania Procka, Sandra Panek, Nikola Góreczna, Alicja Foksińska, Julia Rutkowska, Julia Pawlicka, Natalia Pokorowska, Julia Chlebowska, Mateusz Siemienik. Nagranie amatorskie.

COMING SOON...

MUSICAL "LILIA- ŻYCIE MARYI"- FOTORELACJA

Dnia 20 grudnia 2019r., w Kościele pw.Świętej Katarzyny w Golubiu, odbył się musical pt. "Lilia - Życie Maryi" w wykonaniu Młodzieży z koła teatralnego działającego w Domu Kultury. Goscinnie, w roli tytułowej, wystapiła Ewelina Buler. Obejrzyj fotorelację z tego wydarzenia. Kolejna odsłona spektaklu odbędzie się 24 stycznia. 

 

 

ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY SPEKTAKL W WYJĄTKOWYM MIEJSCU!
MARYJA - Boża Rodzicielka, dobra, piękna, łagodna, heroiczna w znoszeniu cierpienia, ale także kobieta, matka, osoba bliska każdemu człowiekowi, zaangażowana w swe codzienne obowiązki i poddawana różnym doświadczeniom – taka jak my.
W roli tytułowej wystąpi Ewelina Buler.
W pozostałych rolach: Jakub Dombrowski, Szczepan Iwański, Oliwier Okruciński, Lena Dombrowska, Sandra Panek, Nikola Góreczna, Alicja Foksińska, Natalia Pokorowska, Julia Rutkowska, Marta Lewandowska, Oliwia Zygmunt, Oliwia Błędowska, Laura Zakrzewska, Karolina Rutkowska, Mateusz Siemienik, Agata Trawińska, Oliwia Zygmunt, Zosia Niklewicz.
Gościnnie wystąpią: Karolina Bednarska, Zosia Pieczka, Jacek Bednarski, Nikodem Fabiszak, Nela Fabiszak, Wiktoria Rutkowska, Paweł Nowacki, Marta Nowacka, Natan Malinowski, Ania Procka, Zoja Blumkowska, Zosia Wałaszewska, Maja Jagielska, Tosia Trawińska, Julka Kwiatkowska.
Zespół wokalny: Agata Jagielska, Sandra Tułodziecka, Aleksandra Mazurowska.

POETYCKI WIECZÓR ZADUSZKOWY

Już po raz drugi Uczestnicy Koła Teatralnego Domu Kultury przygotowali Poetycki Wieczór Zaduszkowy. Wydarzenie to odbyło się 8 listopada 2019 roku.

 Był to doskonały moment, by w oktawie Wszystkich Świętych otulić myślami tych, co odeszli. W czasie wieczorku poetyckiego, zarówno Uczestnicy jak i Słuchacze, mieli okazję do zadumy i refleksji nad światem, nad samym sobą, nad sensem istnienia, nad przemijaniem. Spotkanie zaduszkowe to także sposobność, aby w pośpiechu codzienności, zatrzymać się choć na chwilę nad istotą życia i śmierci.

W przygotowanym montażu słowno-muzycznym wzięli udział:
Oliwia Błędowska, Michalina Sobkiewicz, Agata Jagielska, Natalia Majewska, Mateusz Siemienik, Nela Fabiszak, Nikodem Fabiszak, Zosia Pieczka, Zosia Niklewicz, Karina Kuczkowska, Alicja Foksińska, Julka Kuczkowska, Ania Procka.

STRASZNA PRÓBA W DOMU KULTURY

Przygotowania do musicalu "Madame" ruszyły pełną parą. W sobotę, 26 października, odbyła się nietypowa próba do tego wydarzenia. Robiąc przedbiegi do Halloween, Młodzież z koła teatralnego, zamieniła się w postaci rodem z horrorów i koszmarów sennych. Jak zwykle jesteśmy pełni podziwu dla kreatywnych pomysłów naszych Podopiecznych. 

STRASZNA PRÓBA W DOMU KULTURY

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów imageshALLO oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery}imageshALLO{/gallery}

Przygotowania do musicalu "Madame" ruszyły pełną parą. W sobotę, 26 października, odbyła się nietypowa próba do tego wydarzenia. Robiąc przedbiegi do Halloween, Młodzież z koła teatralnego, zamieniła się w postaci rodem z horrorów i koszmarów sennych. Jak zwykle jesteśmy pełni podziwu dla kreatywnych pomysłów naszych Podopiecznych. 

ZAPRASZAMY