ZAPRASZAMY

FOTORELACJA Z MUSICALU "BRYLANTYNA"

W majowy weekend odbyła się premiera musicalu "Brylantyna", opartego na kultowym filmie "Grease". Wydarzenie to skupiło prawie pół tysiąca osób. Na scenie zaprezentowała się Młodzież z Koła Teatralnego działającego przy Domu Kultury. Ogromne brawa dla młodych Aktorów, którzy z wielkim zaangażowaniem i sercem przez wiele miesięcy pracowali nad tym przedsięwzięciem. Jesteśmy przekonani, że to, co udało się stworzyć na przestrzeni lat, jest powodem do dumy. Dziękujemy wszystkim Osobom, które nieustannie okazują nam wsparcie, kibicują naszym dokonaniom i rozumieją ile pracy wymaga stworzenie spektaklu, przy którym pracują wspaniali, ale nadal "wyłącznie i aż" - Amatorzy i Pasjonaci.

Czytaj więcej: FOTORELACJA Z MUSICALU "BRYLANTYNA"

OBEJRZYJ FOTORELACJĘ ZE SPEKTAKLU "POCZĄTEK"

W święto Trzech Króli odbyły się w Domu Kultury wyjątkowe JASEŁKA. Na scenie zaprezentowały się Dzieci i Młodzież z Koła Teatralnego i Wokalnego działających przy Domu Kultury. Młodzi aktorzy przedstawili historię narodzin Chrystusa z perspektywy Maryi i człowieka, którego od wieków nurtują pytania dotyczące Boga. Występ zakończył się owacjami na stojąco wypełnionej po brzegi sali widowiskowo-kinowej. Ogromne gratulacje dla debiutujących Dzieci, które wspaniale poradziły sobie na scenie. Dziękujemy też niezawodnej Młodzieży, która godnie towarzyszyła swoim młodszym kolegom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne występy naszych artystów.

Zdjęcia: pan Dawid Brożek

DEBIUT SCENICZNY NAJMŁODSZYCH!

Już 6 stycznia 2019r. o godzinie 17:00 zapraszamy do Domu Kultury na spektakl pt. "POCZĄTEK". Jest to historia narodzin Chrystusa, którym towarzyszy samotność, niepewność, ale przede wszystkim miłość.
Występują:
Oliwier Okruciński, Antonina Trawińska, Paweł Nowacki,Marta Nowacka, Oliwia Wąsewicz, Karolina Bednarska, Karolina Sochacka, Małgosia Szefler, Laura Peplińska, Lena Dombrowska, Zosia Pieczka, Zoja Blumkowska, Zosia Wałaszewska, Ania Procka, Wiktoria Rutkowska, Sandra Tułodziecka, Julia Bilicka, Aleksandra Mazurowska, Agata Dąbrowska, Julia Marsa, Karolina Bednarska, Nikodem Fabiszak, Karolina Rudkowska, Marta Witkowska oraz Natalia Pokorowska, Mateusz Siemienik, Zosia Niklewicz, Agata Trawińska, Julia Rutkowska, Oliwia Zygmunt, Oliwia Błędowska.

WIGILIA TEATRALNA

W piątek 21. 12. 2018r. naszą grupę teatralną odwiedził Mikołaj wraz ze swoją pomocnicą - Śnieżynką. Musieliśmy być bardzo grzeczni, ponieważ każdy otrzymał słodki upominek i dobre słowo od wyjątkowego gościa. Tradycyjnie złożyliśmy sobie życzenia, zaśpiewaliśmy kolędę i zjedliśmy naszą nietypową potrawę wigilijną. Grupa teatralna działająca przy Domu Kultury powiększa się z roku na rok. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mamy okazję pracować z tak wyjątkowymi osobami, nie tylko przy okazji Świąt, ale przez cały rok.

WIECZÓR POETYCKO-MUZYCZNY

Pod wielkim dachem nieba starczy miejsca dla wszystkich. Szczęście jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy je dostrzec. Takie przesłanie miał dzisiejszy wieczór poetycki. Głos zabrała nasza wyjątkowa Młodzież. Dziękujemy za serce, dojrzałość i wspólną radość tworzenia.

WIECZÓR POETYCKO-MUZYCZNY

 WIECZÓR POETYCKI "POD WIELKIM DACHEM NIEBA". Zapraszamy na chwilę refleksji przy filiżance herbaty. W czwartkowy wieczór usłyszymy wiersze E. Stachury, W. Szymborskiej, L. Staffa, A. Kamieńskiej, A.Ziemianina, G.G Marqueza, P. Brosmana oraz piosenki: SDM "Zielony dom", D. Podsiadło "Nieznajomy", A. Korycki "Łódki","Kamienie", "Niebieski Trolejbus", K.Prońko "Małe tęsknoty", Kenny G. "The Moment". Mówić, śpiewać i grać będą:

Czytaj więcej: WIECZÓR POETYCKO-MUZYCZNY

POTAŃCÓWKA Z HARRYM POTTEREM

W piatek razem z członkami grupy teatralnej działającej w Domu Kultury przenieśliśmy się do Hoghwartu. Hol zapełniły postaci znane z kultowej serii książek J.K.Rowling. Pod sufitem zapłonęły świece, na stołach pojawiły się fasolki wszystkich smaków, czekoladowe żaby, Mandragora i palce Voldemorta. Wyczarowaliśmy kilka zdjęć. Zapraszamy do magicznego świata Harrego.

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA

Zajęcia są dedykowane dla dzieci szkół podstawowych, w sposób przystępny – poprzez zabawę uczą prawidłowego mówienia, interpretacji tekstu oraz szybkiej nauki na pamięć.

JASIO JEŻYK. NIEBAJKA

2 października 2018r. uczniowie klas IV, a 3 dni później mieszkańcy miasta, obejrzeli spektakl profilaktyczny przygotowany z okazji ŚWIATOWEGO DNIA BEZ PRZEMOCY pt. "Jasio Jeżyk. Niebajka".

Czytaj więcej: JASIO JEŻYK. NIEBAJKA

GRAMY DLA SZKÓŁ- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL

"Jasio Jeżyk" to opowieść o chłopcu, który urodził się jeżem. Ze względu na swoje wyjątkowe cechy, budził w rówieśnikach ciekawość i lęk. Życie Jasia nie było proste, a innym ludziom ciężko było  zrozumieć i zaakceptować chłopca. Jasio rósł, a wraz z nim jego problemy, a zwłaszcza najważniejszy-brak samoakceptacji.

Spektakl to opowieść o trudnych relacjach międy rodzicami, a dziećmi, o przyjaźni, opowieść o tym, jak łatwo można zranić drugiego człowieka, jak szybko ludzie oceniają innych, jak słowa czasami ranią bardziej niż czyny i wreszcie to historia długiej drogi PRZEBACZANIA.

Czytaj więcej: ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL

"BÓG SIĘ RODZI W CZŁOWIEKU"-ETIUDA BOŻONARODZENIOWA

22 grudnia 2017 roku w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Golubiu została wystawiona etiuda bożonarodzeniowa pt. "Bóg się rodzi w człowieku". W natłoku obowiązków oraz wszechobecnej komercji był to czas przemyśleń, wytchnienia i próby odpowiedzenia sobie na pytanie: co podczas świąt Bożego Narodzenia jest najważniejsze. Wystąpiła, jak zwykle cudowna, nasza Młodzież:

Lena Dombrowska, Laura Peplńska, Mateusz Siemienik, Agata Jagielska, Julia Rutkowska, Oliwia Błędowska, Oliwia Zygmunt, Daria Kucińska, Natalia Pokorowska, Julia Chlebowska, Julia Pawlicka, Michał Sadowski,Kuba Dombrowski, Zosia Niklewicz, Karol Luks, Szymon Langowski, Michalina Sobkiewicz.

OBEJRZYJ FOTORELACJĘ ZE SPEKTAKLU "GUSŁA"

Jesteśmy już po spektaklu "Gusła" opartym na "Dziadach cz.2" Adama Mickiewicza. Trzy odsłony spektaklu obejrzało ponad pół tysiąca widzów - w tym Goście z całej Polski.

Czytaj więcej: OBEJRZYJ FOTORELACJĘ ZE SPEKTAKLU "GUSŁA"

FOTOREPORTAŻ Z PRAPREMIERY SPEKTAKLU "TA ALICJA"

W spektaklu udział wzięli:
Alicja - Julia Rutkowska;
Kapelusznik - Karol Luks;
Prawiemotyl - Łukasz Gabryszewski;
Czerwona Królowa - Weronika Grześlak, Sandra Panek;
Królik - Zosia Niklewicz;
Biała Królowa - Natalia Pokorowska, Nikola Góreczna;
Biały Rycerz - Dawid Kalinowski;
Kot (El Gato) - Mateusz Siemienik;
Król Kier (dla przyjaciół Tadzio) - Olek Świderski;
Nadworna wizażystka Czerwonej Królowej, Wolumina - Julka Chlebowska;
Alfa i Omega - Jakub Dombrowski, Michał Sadowski;
Dziewczynka z wiadrem na głowie - Daria Kucińska;
Suseł - Michalina Sobkiewicz;
Zając Marcowy - Nikola Kordas;
Kocice- Oliwia Błędowska, Nikola Kordas, Lena Dombrowska;
Mysz - Nikola Zaborna,
Pasiaki - Klaudia, Karolina Sochacka, Nikola Zaborna, Lena Dombrowska, Natalia Regulska, Oliwia Malinowska.
Wokal: Michalina Sobkiewicz, Agata Jagielska, Szymon Klonowski.
Ze względów losowych na scenie nie pojawiła się Oliwia Zygmunt, ale już wiemy, że dołączy do nas na premierze.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze przedsięwzięcie, a w szczególności pani Joannie Błędowskiej i Marii Napolskiej,panom Mirkowi Włodarczykowi, Jackowi Mickiewiczowi, którzy udzielili swoich głosów w pierwszej scenie. Piękne zdjęcia wykonał, jak zwykle niezawodny, Dawid Brożek. Rysunek w tle namalowały:Natalia Pokorowska, Julka Rutkowska i Oliwia Zygmunt. Autorem polskich tekstów piosenek jest pan Tomek Szylko.