ZAPRASZAMY

WIECZÓR POEZJI ŚPIEWANEJ-DISCO POLO

Z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem spotkał się sobotni spektakl grupy teatralnej działającej w Domu Kultury. Tym razem na warsztat wzięto popularną muzykę 'disco polo', która po rozkwicie w latach 90-tych, przeżywa kolejne odrodzenie.Spektakl to zabawa tekstem i wyobraźnią. Zmiana sensów, zabawa skojarzeniami, wywracanie wszystkiego do góry nogami. 

Czytaj więcej: WIECZÓR POEZJI ŚPIEWANEJ-DISCO POLO

ZAPRASZAMY

Spektakl teatralny jest próbą zrozumienia fenomenu tego gatunku. Tym razem młodzi artyści wzięli na warsztat kilkanaście piosenek (głównie z pierwszej fali disco polo, czyli lat 90-tych), które były dla nich pretekstem i inspiracją do stworzenia prostych, zabawnych sytuacji międzyludzkich.

ZAPRASZAMY

FOTORELACJA Z MUSICALU "BRYLANTYNA"

W majowy weekend odbyła się premiera musicalu "Brylantyna", opartego na kultowym filmie "Grease". Wydarzenie to skupiło prawie pół tysiąca osób. Na scenie zaprezentowała się Młodzież z Koła Teatralnego działającego przy Domu Kultury. Ogromne brawa dla młodych Aktorów, którzy z wielkim zaangażowaniem i sercem przez wiele miesięcy pracowali nad tym przedsięwzięciem. Jesteśmy przekonani, że to, co udało się stworzyć na przestrzeni lat, jest powodem do dumy. Dziękujemy wszystkim Osobom, które nieustannie okazują nam wsparcie, kibicują naszym dokonaniom i rozumieją ile pracy wymaga stworzenie spektaklu, przy którym pracują wspaniali, ale nadal "wyłącznie i aż" - Amatorzy i Pasjonaci.

Czytaj więcej: FOTORELACJA Z MUSICALU "BRYLANTYNA"

OBEJRZYJ FOTORELACJĘ ZE SPEKTAKLU "POCZĄTEK"

W święto Trzech Króli odbyły się w Domu Kultury wyjątkowe JASEŁKA. Na scenie zaprezentowały się Dzieci i Młodzież z Koła Teatralnego i Wokalnego działających przy Domu Kultury. Młodzi aktorzy przedstawili historię narodzin Chrystusa z perspektywy Maryi i człowieka, którego od wieków nurtują pytania dotyczące Boga. Występ zakończył się owacjami na stojąco wypełnionej po brzegi sali widowiskowo-kinowej. Ogromne gratulacje dla debiutujących Dzieci, które wspaniale poradziły sobie na scenie. Dziękujemy też niezawodnej Młodzieży, która godnie towarzyszyła swoim młodszym kolegom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne występy naszych artystów.

Zdjęcia: pan Dawid Brożek

DEBIUT SCENICZNY NAJMŁODSZYCH!

Już 6 stycznia 2019r. o godzinie 17:00 zapraszamy do Domu Kultury na spektakl pt. "POCZĄTEK". Jest to historia narodzin Chrystusa, którym towarzyszy samotność, niepewność, ale przede wszystkim miłość.
Występują:
Oliwier Okruciński, Antonina Trawińska, Paweł Nowacki,Marta Nowacka, Oliwia Wąsewicz, Karolina Bednarska, Karolina Sochacka, Małgosia Szefler, Laura Peplińska, Lena Dombrowska, Zosia Pieczka, Zoja Blumkowska, Zosia Wałaszewska, Ania Procka, Wiktoria Rutkowska, Sandra Tułodziecka, Julia Bilicka, Aleksandra Mazurowska, Agata Dąbrowska, Julia Marsa, Karolina Bednarska, Nikodem Fabiszak, Karolina Rudkowska, Marta Witkowska oraz Natalia Pokorowska, Mateusz Siemienik, Zosia Niklewicz, Agata Trawińska, Julia Rutkowska, Oliwia Zygmunt, Oliwia Błędowska.

WIGILIA TEATRALNA

W piątek 21. 12. 2018r. naszą grupę teatralną odwiedził Mikołaj wraz ze swoją pomocnicą - Śnieżynką. Musieliśmy być bardzo grzeczni, ponieważ każdy otrzymał słodki upominek i dobre słowo od wyjątkowego gościa. Tradycyjnie złożyliśmy sobie życzenia, zaśpiewaliśmy kolędę i zjedliśmy naszą nietypową potrawę wigilijną. Grupa teatralna działająca przy Domu Kultury powiększa się z roku na rok. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mamy okazję pracować z tak wyjątkowymi osobami, nie tylko przy okazji Świąt, ale przez cały rok.

WIECZÓR POETYCKO-MUZYCZNY

Pod wielkim dachem nieba starczy miejsca dla wszystkich. Szczęście jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy je dostrzec. Takie przesłanie miał dzisiejszy wieczór poetycki. Głos zabrała nasza wyjątkowa Młodzież. Dziękujemy za serce, dojrzałość i wspólną radość tworzenia.

WIECZÓR POETYCKO-MUZYCZNY

 WIECZÓR POETYCKI "POD WIELKIM DACHEM NIEBA". Zapraszamy na chwilę refleksji przy filiżance herbaty. W czwartkowy wieczór usłyszymy wiersze E. Stachury, W. Szymborskiej, L. Staffa, A. Kamieńskiej, A.Ziemianina, G.G Marqueza, P. Brosmana oraz piosenki: SDM "Zielony dom", D. Podsiadło "Nieznajomy", A. Korycki "Łódki","Kamienie", "Niebieski Trolejbus", K.Prońko "Małe tęsknoty", Kenny G. "The Moment". Mówić, śpiewać i grać będą:

Czytaj więcej: WIECZÓR POETYCKO-MUZYCZNY

POTAŃCÓWKA Z HARRYM POTTEREM

W piatek razem z członkami grupy teatralnej działającej w Domu Kultury przenieśliśmy się do Hoghwartu. Hol zapełniły postaci znane z kultowej serii książek J.K.Rowling. Pod sufitem zapłonęły świece, na stołach pojawiły się fasolki wszystkich smaków, czekoladowe żaby, Mandragora i palce Voldemorta. Wyczarowaliśmy kilka zdjęć. Zapraszamy do magicznego świata Harrego.

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA

Zajęcia są dedykowane dla dzieci szkół podstawowych, w sposób przystępny – poprzez zabawę uczą prawidłowego mówienia, interpretacji tekstu oraz szybkiej nauki na pamięć.

JASIO JEŻYK. NIEBAJKA

2 października 2018r. uczniowie klas IV, a 3 dni później mieszkańcy miasta, obejrzeli spektakl profilaktyczny przygotowany z okazji ŚWIATOWEGO DNIA BEZ PRZEMOCY pt. "Jasio Jeżyk. Niebajka".

Czytaj więcej: JASIO JEŻYK. NIEBAJKA

GRAMY DLA SZKÓŁ- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL

"Jasio Jeżyk" to opowieść o chłopcu, który urodził się jeżem. Ze względu na swoje wyjątkowe cechy, budził w rówieśnikach ciekawość i lęk. Życie Jasia nie było proste, a innym ludziom ciężko było  zrozumieć i zaakceptować chłopca. Jasio rósł, a wraz z nim jego problemy, a zwłaszcza najważniejszy-brak samoakceptacji.

Spektakl to opowieść o trudnych relacjach międy rodzicami, a dziećmi, o przyjaźni, opowieść o tym, jak łatwo można zranić drugiego człowieka, jak szybko ludzie oceniają innych, jak słowa czasami ranią bardziej niż czyny i wreszcie to historia długiej drogi PRZEBACZANIA.

Czytaj więcej: ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL