Wesoła harmonia Kapela Benka

ZESPÓŁ WOKALNO-INSTRUMENTALNY „WESOŁA HARMONIA”

Seniorzy-śpiewacy z „Wesołej Harmonii” udowadniają, że dzięki pasji można pozbyć się nudy i żyć zdecydowanie ciekawiej. W swoim repertuarze mają piosenki na każdą okazję. Od patriotycznych pieśni, przez przyśpiewki ludowe, po kolędy i pastorałki. Chętnie biorą też udział w przeglądach, co skutkuje często sukcesem. Na swoim koncie mają grand prix i pierwsze miejsca. Założycielką grupy jest Marianna Jagielska: „Najpierw byłam tylko ja, Lila Przybysz i Benek Guzowski, który przygrywał nam na akordeonie. Pierwszy występ? Opłatek dla mieszkańców. Potem z okazji Dnia Kobiet śpiewało już więcej osób.

Osobą, która przekazuje cenne wskazówki seniorom jest instruktor – Anna Kamińska. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od godziny 17:00.

Osoby, które chciałaby się zapisać, mogą uzyskać szczegółowe informacje w sekretariacie Domu Kultury (56 683 24 08)

„KAPELA BENKA"

Członkowie tej niezwykłej kapeli należą także do zespołu wokalno-instrumentalnego „Wesoła Harmonia", który także działa przy Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu. Są to osoby, które podzielają tę samą pasję– muzykę. Wspólne próby, spotkania, wyjazdy sprawiają im wiele przyjemności. Na przeglądach czy festiwalach potrafią porwać publiczność, która niejednokrotnie zachwyca się ich występami. Spotkania odbywają się w każdy wtorek od godziny 17:00. Cennych, muzycznych wskazówek udziela Anna Kamińska. Każda osoba wnosi wiele radości, działają jako indywidualiści, dlatego rzec o nich można, że sami sobie sterem, żeglarzem, okrętem. Są jednak otwarci, życzliwi i chętni do współpracy z nowymi osobami w kapeli.

Serdecznie zapraszamy do zapisów.
Szczegółowe informacje uzyskać można w sekretariacie Domu Kultury (56 683 24 08)