BYDGOSKA UKŁADANKA TANECZNA

W dniu 23 marca 2024 r. w Solcu Kujawskim odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca ,,Bydgoska Układanka Taneczna”. Tym razem nie zabrakło tam zespołów z naszego Domu Kultury: Grupy Tanecznej Momencik oraz starszej Grupy Tanecznej Moment. Oba zespoły pod okiem instruktorki P. Karoliny Kopeć zaprezentowały się w nowych choreografiach i swoim debiutanckim występem wytańczyły sobie podium:
- Grupa Taneczna Momencik w kategorii ,,Inne Formy taneczne - Debiuty na start 9-11 lat” zajęła

ŚWIĄTECZNY POKAZ TANECZNO-BALETOWY

Poniedziałkowe popołudnie, 18 grudnia 2023r, upłynęło pod znakiem prezentacji grup tanecznych działających w Domu Kultury, prowadzonych przez Karolinę Kopeć. Występ obudził wiele emocji i był źródłem dobrej zabawy oraz pozytywnej energii, nie tylko u uczestników, ale także u licznie zgromadzonej publiczności, nagradzającej każdy układ choreograficzny gromkimi brawami. Świąteczne pokazy taneczno-baletowe to  tradycja, która czyni czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, wyjątkowym. 

WARSZTATY TANECZNO-BALETOWE

ŚWIĄTECZNY POKAZ TAŃCA

17 grudnia odbył się świąteczny pokaz grup taneczno-baletowych. Dzieci oraz młodzież zaprezentowały układy taneczne przed wyjątkową widownią - rodzicami, dziadkami, a także rodzeństwem. Obecnie w Domu Kultury ćwiczą trzy grupy, które prezentują różny stopień zaawansowania pod czujnym okiem instruktorki - Karoliny Kopeć.

 

 

 
 

ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY

DOŁĄCZ DO GRUPY TANECZNO-BALETOWEJ

DOŁĄCZ DO GRUPY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

NOWY INSTRUKTOR ZAJĘĆ TANECZNO-BALETOWYCH

Adrian Wilk – teatr, taniec, performance - Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na specjalizacji „Choreografia i techniki tańca” oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Od wielu lat współpracuje z Teatrem Lalek „Zaczarowany świat” gdzie występuje. Występował na festiwalach teatrów lalkowych w Kwidzynie, Namur i Ordu. W tym samym czasie współpracował z Fundacją Pro-Theatro, wystąpił w produkcjach: Droga-Sentiero, Dwie Planety, Słowa. Spektakle te były prezentowane w Pradze i Friedrichshafen podczas międzynarodowych festiwalów teatralnych. Jako instruktor tańca współpracuje między innymi ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych tARTak. Występuje jako Tancerz i Performer w projektach organizowanych przez fundację „Perform”. Tańca uczył się od okiem wielu mistrzów. W Budapeszcie brał udział w warsztatach Vertical Dance. Ostatnio wraz z zespołem „Pro Theatro” odwiedził festiwal w Ammanie stolicy Jordanii.

Witamy w  zespole instruktorów golubsko-dobrzyńskiego Domu Kultury.

DOŁĄCZ DO GRUPY TANECZNO-BALETOWEJ

BALET - SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

W sezonie 2017/2018 ogłaszamy nabór do nowej grupy baletowej. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 30.09.2017r. o godzinie 12:00 w Domu Kultury.

SUKCES MŁODYCH TANCERZY W BYDGOSZCZY!

Niezwykle udanie zakończył się udział grup "Momencik" oraz "Moment", działających przy Domu Kultury, w Konfrontacjach Dziecięcych Zespołów Tanecznych "W TANECZNYM RYTMIE" oraz XIV Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego i Innych Form Tanecznych "KAROLINKA 2017". Młodzi tancerze otrzymali wyróżnienie w kategorii (7-10 lat) oraz II miejsce w kategorii (do 16 lat). Gratulujemy ekipom prowadzonym przez Karolinę Kopeć!

Zajęcia Taneczno-Baletowe

Balet nowy sezon 2015/2016

Zajęcia z baletu i jazz'u

Dnia 9 lutego 2015 roku, dzieci na zajęciach z baletu i jazz'u, przeniosły się do mroźnej krainy, za sprawą ćwiczeń choreografii do piosenki z ostatnio popularnej i lubianej bajki "Krainy Lodu". Małe baletnice przygotowywały się do występu na Bal Karnawałowy, który odbędzie się dnia 13 lutego 2015 roku w Domu Kultury.