WARSZTATY TWÓRCZE

1) Do wykonania medalu dla Mamy potrzebne będą: klej na ciepło, pistolet do kleju na ciepło, nożyczki, kawałek wstążki, brokat, dowolnego rodzaju cekiny, nożyczki, folia do kwiatów lub podkładka plastikowa.

2) Za pomocą pistoletu i kleju nakreśl na folii (podkładce plastikowej) kształt medalu.

3) Następnie fragmentami kleju uzpełniaj medal, przykładając jednocześnie do kleju cekiny lub brokat.

4) Poczkaj aż cały medal dobrze wyschnie i zastygnie.

5) Następnie odklej delikatnie medal od powierzchni, na której był przygotowywany.

6) Odwróć go na drugą stronę i za pomocą kleju na ciepło przyklej fragment wstążki. Jeśli jest za długa, można ją dociąć nożyczkami.

7) Tak wygląda gotowy medal. Podzielcie się swoimi pracami w komentarzu. 

POMYSŁOWE DZIECIAKI

Na dzisiejszych zajęciach przygotujemy GNIOTKA, który pomoże Wam się odstresować w trudniejszej chwili :)

1) Do przygotowania gniotka będziemy potrzebować: mąkę, sznurek (może być kolorowa wełna), nożyczki, pisak do płyt CD, jeden balon, butelka po wodzie 0,5 l, lejek.

2) Na samym początku, za pomocą lejka, wsypujemy do butelki po wodzie mąkę. Na kolejnym zdjęciu przedstawioną jest ilość, ile mąki można wsypać.

3) Do butelki wsypujemy mąkę, U nas wygląda to tak. Możesz jednak wsypać jej nieco mniej, żeby nie uciekła z Waszego balona :)

5) Następnie nadmuchujemy balon.

6) Nadmuchany balon nakładamy na butelkę z mąką. Uważajcie, aby nie uciekło z niego powietrze.

7) Butelkę odwracamy "do góry nogami" i naciskając, wsypujemy całą zawartość do naszego balona.

8) Następnie ostrożnie usuwamy powietrze z balona. Istnieje możliwość, że mąki może być nieco za dużo i może się ona z niego wydostać. Następnie zawiąż balon tak, jak na załączonym zdjęciu.

9) W kolejnym etapie pracy przygotuj sznurek (wełnę) oraz nożyczki. Potnij wełnę na około 8-10 cm odcinki. Ich ilość jest zależna od Was. Będą one czupryną naszego gniotka.

10) Na końcówce naszego balona przywiązujemy sznurki. Można to robić pojedynczo lub partiami, po kilka sztuk na raz.

10) Na samym końcu, za pomocą pisaka do płyt CD, możesz namalować na nim dowolne kształty. Tak wygląda nasz, gotowy gniotek :) Mam nadzieję, że Wam się podobało. Do zobaczenia za tydzień! :)
 

WARSZTATY TWÓRCZE

Witajcie na kolejnych warsztatach twórczych. Jak co środę, przygotowaliśmy dla Was zajęcia, których tematem jest GALAXY JAR. Zaczynamy! :)

1) Do przygotowania naszego "galaktycznego słoika" potrzebne nam będą: słoik po dżemie, woda, brokat, tusz do pieczątek, wata, oliwka dla dzieci i opcjonalnie cekiny.

2) Na samym początku do słoika wlewamy nieco wody, która będzie naszą bazą.

3) Do wody dolewamy oliwkę dla dzieci i energicznie mieszamy.

4) W kolejnym etapie potrzebny nam będzie tusz do pieczątek. My użyliśmy czarnego oraz czerwonego.

5) Do słoika wlewamy kilka kropel tuszu, a następnie wszystko energicznie mieszamy, aby kolory tuszu zmieszały się z naszą bazą.

6) Do słoika można dosypać dowolne kolory brokatu i cekiny. Ich ilość zależy od Was, jednak duża zawartość spowoduje lepszy końcowy efekt.

7) Całość mieszamy a po wymieszaniu dokładamy watę do naszego słoika. Wata nasiąknie naszym różnokolorowym płynem.
 
8) Następnie uzupełniamy przestrzeń słoika oliwką dla dzieci i rozprowadzamy po całym słoiku. Staramy się delikatnie wymieszać.
9) Nasz "galaktyczny słoik" prezentuje się mniej więcej tak. Niestety zdjęcie nie oddaje w dużej mierze efektu końcowego, jednak wyszedł bardzo interesujący.
10) Na wierzch możecie dosypać brokatu. Jak Wam poszło?  :)

WARSZTATY TWÓRCZE

Witajcie na kolejnych warsztatach twórczych. Tym razem wykonamy kolorową żaglówkę. Jesteście gotowi? Zatem zaczynamy!

1) Do przygotowania łódki potrzebne nam będą: pusta wytłaczanka po jajkach, klej, dziurkacz, dwie słomki, kartka z bloku technicznego w dowolnym kolorze, pędzel, dwie farby plakatowe w dowolnych kolorach, linijka, ołówek i nożyczki.

2) Na początku przygotuj wytłaczankę po jajkach oraz nożyczki.

3) Do pracy będzie nam potrzebna część z "wypustkami", dlatego też rozetnij wytłaczankę wzdłuż linii. Następnie rozetnij ją tak, jak na widocznym zdjęciu.

4) Teraz przygotuj dwie farby i pędzel. Będziemy malować!

5) Część wewnętrzną wytłaczanki pomaluj jednym kolorem, natomiast część zewnętrzną drugim. U nas są dwa niebieskie kolory w różnych odcieniach, jednak na zdjęciu tego dobrze nie widać :)

6) Teraz przygotuj kartkę z bloku technicznego, ołówek i linijkę. Będziemy rysować żagle!

7) Twoje żagle mogą być w dowolnym kształcie. Możesz spróbować takie, jak u nas. Będzie łatwo je zamocować na masztach naszej żaglówki :)

8) Wytnij żagle i przygotuj dziurkacz. Jeśli chcesz,  na żaglach możesz narysować dowolny rysunek kredkami.

9) Zrób dziury w żaglach, mniej więcej w taki sposób, jak na załączonym zdjęciu.

10) Teraz przygotuj słomki i nożyczki. Ze słomek stworzymy maszty do naszej żaglówki. Obetnij końcówki słomek.

11) Zamocuj żagle na masztach, przewlekając je przez dziury zrobione dziurkaczem. Zdjęcie prezentuje przód i tył masztu. Jeśli słomka jest zbyt wąska, a żagle spadają, możesz spróbować przykleić ich końcówki klejem.

12) Następnie zamocuj żagle w widocznych otworach w wytłaczance po jajkach. Nasz żaglówka jest już gotowa! Możesz ją wykorzystać do zabawy czy też jako ciekawy dodatek do przechowywania ciekawych skarbów. Do zobaczenia za tydzień! :)

ZAJĘCIA TWÓRCZE- "POMYSŁOWE DZIECIAKI"

Witajcie na kolejnych warsztatach twórczych. Dziś mamy dla Was przygotowane zajęcia, podczas których będziecie mogli wykonać organizer na swoje biurka. Sprawdzi się doskonale do uporządkowania długopisów, nożyczek, pisaków itp. Zaczynamy! :)

1) Do wykonania organizera potrzebne nam będą: nożyczki, pędzel, ołówek, klej w sztyfcie, farba akrylowa w dowolnym kolorze, cztery kartki papieru, jedna puszka po pomidorach/groszku/kukurydzy.
 
2) Na samym początku przygotuj puszkę, farbę i pędzel.
3) Puszkę pomaluj farbą i odstaw do wyschnięcia. Dla lepszego efektu można ja pomalować dwukrotnie, aby całość była pomalowana, a kolor puszki za mocno nie przebijał spod farby.
4) Teraz do pracy przygotuj nożyczki, ołówek i kartkę papieru. Będą nam one potrzebne do stworzenia oczu.
5) Pomyśl, jaki kształt będą miały Twoje oczy? Moje wyglądają tak :) Kiedy Twoje też będą gotowe, narysuj je na kartce, a następnie wytnij.
6) Świetnie Ci poszło! To teraz czas na kolejną część. Przygotuj kartkę w innym kolorze, która przyda nam się do małej korekty wzroku :)  Na kartce narysuj nieco mniejsze oczy, lecz w podobnym kształcie do tych, które przygotowane zostały poprzednio.
7) Po narysowaniu ich, wytnij. Obie pary oczu mogą prezentować się mniej więcej tak, jak na zdjęciu.
8) Teraz przygotuj klej. Mniejsze oczy przyklej na te większe.
 
9) Z kolejnej kartki papieru wykonamy buzię dla naszego organizera. W jakim kształcie będzie Wasza?
10) Czy stworzyliśmy podobną buzię?
12) To teraz ostatnia kartka papieru, z której powstaną zęby!  Narysujcie na kartce takie zęby, jakie chcecie, następnie je wytnijcie.
13) Może wyglądają nieco groźnie, ale wcale takie nie są :)
14) Teraz weź w rękę klej i zęby przyklej w odpowiednie miejsca na buzi, tam gdzie uważasz, że powinny być.
15) Świetnie! Teraz będziemy składać w całość nasz organizer. Przygotuj puszkę, oczy i buzię, a następnie przyklej je do puszki. Na następnym zdjęciu zobaczycie, jak wygląda nasz organizer.
16) Tadaam! Oto on!
Możecie go wykorzystać do przechowywania różnorodnych gadżetów. My umieściliśmy w nim nożyczki, pisaki, taśmę klejącą długopisy. Co znajdzie się w Waszym?
Zajęcia dobiegły końca. Mamy nadzieję, że mieliście sporo frajdy w przygotowywaniu swojego organizera. Podzielcie się z nami Waszymi pracami. Do zobaczenia! :)
 

POMYSŁOWE DZIECIAKI NA ŚWIĘTA

ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

19 grudnia odbyły się ostatnie, przedświąteczne warsztaty twórcze grupy "Pomysłowe Dzieciaki". Oprócz tradycyjnych zajęć, podczas których dzieci wykonały bożonarodzeniowe świeczniki, na małych uczestników czekała niespodzianka. Na kolejne warsztaty serdecznie zapraszamy 9 stycznia.

 

Wieczór Halloween w Domu Kultury

POMYSŁOWE DZIECIAKI